O nás
EN - We are a small rattery registered on April 27, 2016 under the Czech club SOCHP. We breed mainly dumbo body types rats with standard or velveteen/rex coat. And that, in the shaded lines (burmese, siamese) and russian blue lines (markings, self). Primarily, we try to keep healthy animals with a contact disposition. We do not send abroad, but it is possible to pick up the animal at the Czech rat show. If you are interested, please contact me by email luxuryrats@email.cz.

O naší CHS

Jsme malá chovatelská stanice registrovaná od 27. 4. 2016 pod Specializovanou organizací chovatelů potkanů. SOCHP.

Zkušenosti s chovem potkanů jsme postupně sbírali od roku 2010, aktivně se pak v potkaním světě, ukazujeme od roku 2015.

Zaměřujeme se na chov laboratorních potkanů s průkazem původu především ve stínované linii, ruské modré linii (se znaky i bez) a to především ve varietě dumbo se standardní, okrajově rex/velveteen srstí. Prioritně se ale snažíme chovat zvířátka hlavně zdravá s milou a kontaktní povahou.

Jsme jednou z prvních chovatelských stanic, která vlastní a chová potkany s obláčkovým efektem (anglicky silvermane). Více zde.

Sledujte naší FB stránku po kliknutí na obrázek ♥

Jak bydlíme a čím krmíme

Holky bydlí v kleci Furet Tower 75x80x168 cm, ve vlastní místnostiKlec je vybavena hamaky, sputniky, tunely, košíky, patry, hračkami a záchůdky. Jako podestýlku používáme bukové štěpky Cocoon konopné pazděří. Přepravky, boxy a menší klece pro odchov miminek jsou samozřejmostí. Holky jsou s námi i s naším psem denně v kontaktu a jak čas dovolí, mají možnost běhat volně.

Krmíme směsí z RODENTIA.CZ

Kliknutím na banner níže zobrazíte obchod.

Mimo směsky mají naši potkani i ovoce a zeleninu, maso, těstoviny, mléčné výrobky, bylinky aj. Speciální směskou z Rodentie krmíme i mláďata.

Jak se u nás ocásci mají a sdílená videa a fotky, naleznete na našem Instagramu: Luxury_rattery.

https://www.instagram.com/luxury_rattery/