O nás
EN - We are small rattery was registered 27. april 2016 under the Czech club SOCHP. We breed mainly dumbo body types with standard or velveteen coat. And that, in the shaded lines (burmese, siamese) and russian blue lines in body markings - "varie" group. However, we primarily try to keep animals healthy.

O naší CHS

Jsme malá chovatelská stanice registrovaná od 27. 4. 2016 pod SOCHP.

Zkušenosti s chovem potkanů jsme postupně sbírali od roku 2010. Aktivně se ale v potkaním světě ukazujeme až od roku 2015. 

Zaměřujeme se na chov laboratorních potkanů s průkazem původu především ve stínované linii, ruské modré linii (se znaky i bez) a to především ve varietách dumbo se standardní, okrajově rex/velveteen srstí. Prioritně se ale snažíme chovat zvířátka hlavně zdravá s milou a kontaktní povahou.

Jsme jednou z prvních chovatelských stanic, která vlastní potkany s obláčkovým efektem (anglicky silvermane). Více zde.

Jak bydlíme a čím krmíme

Holky bydlí v kleci Furet Tower 75x80x168, ve vlastní místnostiKlec je vybavena hamaky, sputniky, tunely, košíky, provazy, patry, hračkami a záchůdky. Jako podestýlku používáme, TierWohl super, Cocoon konopné pazdeří. Přepravky, boxy a menší klece pro odchov miminek jsou samozřejmostí. Holky jsou s námi i s naším psem denně v kontaktu a jak čas dovolí, mají možnost běhat volně.

Krmíme směsí z RODENTIA.CZ

Kliknutím na banner níže zobrazíte obchod.

Mimo směsky mají naši potkani i ovoce a zeleninu, maso, těstoviny, mléčné výrobky, bylinky aj. Speciální směskou z Rodentie krmíme i mláďata.

Jak se u nás ocásci mají a sdílená videa a fotky, naleznete na našem Instagramu: Luxury_rattery.

https://www.instagram.com/luxury_rattery/